ASE40560400A00 High voltage test adapter VAS 6558A/55-1
Replacement part VAS 6558A/55 (ASE 405 604 00 000) - high-voltage test adapter set
Więcej w opisie produktu
na prośbę Do ceny może zostać doliczony podatek VAT według stawki ustawowej.
Tego produktu nie można kupić.
Prosimy o sprawdzenie u nas dostępności części samochodowych do pojazdów starszych niż 10 lat
Dostępność:dostępna wymiana
Numer częściASE40560400A00ProducentGenuine Volkswagen group partGwarancja24 miesięcyWaga0,40 kg
Detailed instructions on how to use it are given in the Guided Fault Finding.
High-voltage test adapter VAS 6558A/55-1 is suitable for the following measurements:
• De-energisation measurement
• Insulation resistance measurement
• Checking the pilot line
First use: Transporter (electric vehicle) 2025>
For further information, see the Owner's Manual
Test equipment monitoring:
VAS 6558A/55-1 includes personal protection resistors, and checking is mandatory.
Checking is done with test adapter set VAS 6558A/55-2.
Technical information
Housing colour: RAL 2003 (orange)
Maximum rated voltage: 1000 VDC
Maximum rated current: 10 A
Body protective resistors: 3x33 kOhm +-5% per path
IP degree of protection: II/double insulated
Weight: ~ 2090 g
L/H/W dimensions: ~ 400 mm/200 mm/300 mm
Cable length: 850 millimeters
Dimensions of the package (l X w X h)
333 / 333 / 333
Specyfikacja produktu
ProducentGenuine Volkswagen group part
100% ORYGINALNYCH NOWYCH CZĘŚCI